תפריט נגישות

רב"ט אורי גורן גורנשטיין ז"ל

אורי גורן
בן 20 בנפלו
בן הלנה וחיים
נולד בפתח תקוה
בז' בניסן תשי"ג, 23/1/1953
שרת בחיל החימוש, סיירת חרוב
יחידה: יחש"מ 650
התגייס ב-נובמבר 1972
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ח בחשוון תשל"ד, 13/11/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים ואח

קורות חיים

אורי, בן הלנה וחיים, נולד ביום ז' בניסן תשי"ג (23.1.1953) בפתח תקוה. הוא למד בבית הספר היסודי בגני תקוה, ואחרי כן סיים את לימודיו בבית הספר שליד התע"ש בתל אביב ואהב מאוד את החיים בקיבוץ. אורי הצטרף לקיבוץ נען בתום שש שנות לימודים בבית הספר היסודי וכעבור שנה חזר לבית הוריו.

הוא היה חובב ספורט ונמנה עם קבוצת הכדורסל של "הפועל" פתח תקוה. היו לו חברים רבים וכולם חיבבוהו בזכות מזגו הטוב ואופיו הנוח. חבריו מציינים כי הירבה לעסוק בפעילות חברתית והיה "הרוח החיה" במסיבות ובפגישות של חברים. כחובב מוסיקה הקדיש מזמנו הפנוי להאזנה לתקליטים ואף ניגן בגיטרה. מטבעו היה אופטימי ועליז, אוהב חיים ויודע להנות מהם. הוא היה בן מסור להוריו ודואג למשפחתו.

אורי גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1972 והתנדב לחיל הצנחנים. לאחר סיום הטירונות בבסיס צנחנים נאלץ לעבור ניתוח, שבעקבותיו הוצב לחיל החימוש. הוא הועבר לאחת מיחידות חיל החימוש בתפקיד מסגר מכני. ביחידתו הוערך אורי כחייל מעולה. מפקדיו מציינים כי ביצע את כל המשימות שהוטלו עליו ביעילות ובמסירות לשביעות רצונם. כן היה אהוד על חיילים ביחידתו וקנה לו שם ידידים רבים. בתקופת שירותו בצבא השתדל שלא להדאיג את הוריו, הרבה לבקר בבית בחופשות ושמר על קשר מכתבים עם בני משפחתו. ביום י"ח בחשון תשל"ד (13.11.1973), נפגע ונהרג, בעת מילוי תפקידו.

הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בקרית שאול. השאיר אחריו הורים ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב טוראי.

יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: