תפריט נגישות

רס"ל גיא ריצ'ארד חסון ז"ל

גיא חסון
בן 24 בנפלו
בן ליאורה ויעקב
נולד בקדרים
בי"ח בניסן תשמ"ב, 11/4/1982
התגורר בנעמה
שרת בחטיבת הנח"ל
יחידה: גד' 50
נפל בקרב
בי"ט באב תשס"ו, 13/8/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: עיתה-א-שעב
באזור לבנון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 7, שורה: 8, קבר: 9.
הותיר: הורים, אח - רועי ושתי אחיות - יובל ורעות וחברה - ליהי

קורות חיים

גיא, בן בכור במשפחת חסון משפחת חקלאים ממושב נעמה בבקעת הירדן.

גיא נולד ב-11.4.82 בצפון ובגיל חודש עבר להתגורר עם משפחתו בבקעת הירדן. מילדות ינק גיא את האהבה לארץ. טיולים לרוחבה של הארץ, רכיבת אופנים אתגרית, סקי, נגינה בגיטרה ושירה - היו כל עולמו.

גיא למד בפנמיית בויאר בירושלים והתגייס לגדוד 50 של הנח"ל. לאחר השרות התקבל לקורס אחיד של רשות שדות התעופה ועבד כאיש בטחון במעבר הגבול נהר הירדן.

עם השחרור יצא לטיול לא שיגרתי עם חברו הטוב דודו לסין ומונגוליה עם הגיטרה וספר שירי ארץ ישראל. לשלב השני של הטיול הצטרפה חברתו לחיים ליהי והשניים טיילו בהודו. בטיול התגבשה אצלם הכוונה והרצון לחזור לארץ ולהתגורר כבן ממשיך במשק המשפחתי. גיא אהב את עבודת החקלאות התחבר והתמסר אליה בכל ליבו.

החלטה נוספת קיבלו גיא וליהי לפתוח בית קפה במושב מקום מפגש לצעירי הבקעה. גיא הצליח להנות מהמקום חודשיים בלבד. המעניין שהשם המיוחד עליו החליטו השניים " גיא-לי קפה " מקבל היום משמעות מיוחדת לאור האסון.

גם בזה לא הסתפק גיא, שהנתינה והדאגה לאחרים היו חלק מאישיותו , הוא הצטרף ליחידת ההצלה של מגילות, יחידת הצלה הפועלת במדבר יהודה.

השנה אמורים היו גיא וליהי להינשא ולהתגורר בדירת בנים חוזרים בנעמה.

את כל זה הספיק גיא ב 24 שנותיו.

למלחמה התייצב גיא ללא היסוס מתוך הבנה ברורה שזוהי מלחמה על הבית מלחמה על עצם קיומנו. ביום ראשון ה-13.8.06 בשעה 12:00 נקטעו חייו והוחשכו חיי משפחתו. ברגע אחד נאבד אבר מגופך ומנשמתך, והרע מכל מכה בחוזקה.

גיא וחברו הטוב מהסדיר יניב שינבאום נהרגו באותה עמדה מטיל החיזבאללה.

המשפחה הקליטה שיר לזכרו, כדי להשאיר את גיא כמה שיותר חיי בליבם, בלב חבריו, בלב תושבי הבקעה ובליבם של אלפי אזרחים שהכירו תודה ללחימתו של גיא למען מדינת ישראל.

בעצב ובכאב נוראי

משפחת חסון

בניית אתרים: