תפריט נגישות

רב"ט מרדכי מוטי אוזן אייזן ז"ל

מרדכי אוזן
בן 21 בנפלו
בן איבט ויוסף
נולד באשקלון
בח' באדר תשי"ג, 23/2/1953
התגורר באשקלון
שרת בנח''ל
יחידה: גד' 903
התגייס ב-אוגוסט 1971
נפל בעת מילוי תפקידו
בז' באייר תשל"ד, 29/4/1974
מקום נפילה: גיתית
באזור בקעת הירדן
מקום קבורה: אשקלון-מגדל (ישן)
חלקה: 1, שורה: ג', קבר: 29.
הותיר: הורים, שלושה אחים ותשע אחיות

קורות חיים

בן יוסף ואיווט. נולד ביום ח' באדר תשי"ג (23.2.1953) באשקלון. למד בבית-הספר היסודי ע"ש הרב מימון ובבית-הספר היסודי 'מוריה' שבאשקלון. בגלל קשיי-פרנסה נאלץ מוטי להפסיק את לימודיו ולסייע בכלכלת הבית. הוא שלח את ידו במלאכות שונות כדי להקל על עול-הפרנסה שהכביד על אביו. היה לו כוח-רצון עז ומעולם לא ישב בטל ולא בחל בכל מלאכה.

בימי-ילדותו פקדו את מוטי מחלות רבות, ובשל-כך היה חלוש. אך כשנתבגר, התאושש והיה לעלם חסון ותמיר, בעל מרץ וחיוניות ותחומי-התעניינות רבים. מוטי אהב להאזין למוסיקה ורכש תקליטים רבים לאוסף שלו. הוא חיבר שירים והרבה לשיר ולהתאמן בזמרה. בשעות-הפנאי הרבה לטייל באזור אשקלון. מוטי אהב לעזור לזולת, שכן היה אוהב-אדם, מכבד את רגשותיו ואינו שומר טינה. הוא היה ותרן וסלחן, קשה לכעוס ומתרחק מריב וממדון, ושוקד על השכנת שלום בין ידידיו, הוא היה חברותי וקל להתיידד, טוב-לב ורחב-יד. הוא היה אדיב ונעים-הליכות, אופטימי ועליז, בעל חוש-הומור ואוהב להתלוצץ ולהתבדח. את בני-משפחתו אהב אהבה רבה ורחש להוריו כבוד רב.

מוטי גוייס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1971 והוצב לנח"ל. הוא היה חייל טוב וממושמע ואהוד על חבריו. הכול חיבבוהו בזכות בדיחותיו השונות, כושר-חקיינותו, שובבותו ומעשי-הקונדס שעשה, שהיטיבו לרומם את רוח חבריו ולעודדם בשעת מצוקה ומאמץ מפרך.

בסוף אפריל 1974, ליד היאחזות גיתית שבבקעת-הירדן, עלה רכבו על מוקש והוא נפצע קשה. שישה ימים לאחר-מכן, ביום ז' באייר תשל"ד (29.4.1974) מת מפצעיו והובא, למחרת היום, למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבאשקלון. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ותשע אחיות.

הוריו תרמו לזכרו תיבה ומנורות, כיסא של אליהו וספרי-קודש לבית-כנסת באשקלון.

בניית אתרים: