* מידע נוסף
תפריט נגישות

רס"ל גיא ריצ'ארד חסון ז"ל

דברים לזכרו

אזכרה 2012

עוד שבוע תאריך נפילתך ולא כתבתי דבר
אני לא יכולה, כל כתיבה מרחיקה את הסיכוי שאולי טעו ועדיין יש איזה שהוא סיכוי שתחזור
אני הופכת מצד לצד את האלבומים ומחפשת תמונה חדשה . ולא מוצאת
אני משנה מסגרות לתמונות אולי תיראה אחרת משהו חדש וגם זה לא עוזר.
עצב וכאב בילתי ניתנים להסבר . ברגעים שכאלה אני יורדת למטע התמרים ניגשת לעצים האחרונים שנטעת חודשים ספורים לפני נפילתך ולא מצליחה לראותם בבירור כי מסך של דמעות מכסה את העניים וצעקה אדירה משתחררת לה לאויר בכאב ובכעס אדיר על הפיספוס הענק .
המון מחשבות מתרוצצות בראש .אני מנסה להזכר בדברים שחווית וסופרת כל כך הרבה אירועים שפיספסת .לא תכיר את מטע התמרים שבו ביצעת גיזום לכל העצים בני השנה וגרמת לאבא להתפלל שימשיכו לצמוח. והיום כאילו מושיטים את כפותיהם אליך ומנסים לגעת .יובי הילדה הקטנה שהשתובבת איתה והיית קושר אותה בעזרת צמותיה מתגייסת בקרוב רעות יצאה לאזרחות האמיתית וכמה מחבריך ממשיכים ללכת לצידה. ורועי כמה גאווה היית חש למראה הפרויקטים שלו כל הפיספוסים האלה גורמים לכאב שלא מרפה. בטוחני שאם יכולת היית מתעמת עם שלושת הלוזרים ששלחו אותך לקרב ולא לקחו אחריות .כן גיא בליל של מחשבות וכעסים.
ובאותה נשימה כל פעם מחדש אני מרגישה את ידך על כתפי כמי שאומר אמא הם לא שווים שתבזבזי את חייך בכעסים עליהם. הגלגל עגול כפי שנהגת לומר ויומם יגיע .
כן גיא ישנם חודשים טעונים יותר מאחרים. אבל בזמן של בין לבין אתה רואה ויודע שאנחנו חוזרים לחיים. אנחנו מחובקים על ידי חבריך מלווים אותם בחתונות ובלידות .
לפני מס חודשים חנכנו בנעמה את חדר הכושר- חדר הנצחתך שהפך לחדר מלא חיים.היית גאה לראות את הדור הצעיר שהיו בני 12 14לפני נפילתך מנצלים כל רגע באימוני כושר לקראת גיוסם
לראות אותם שומרים על החדר מכל משמר מתוך כבוד לזיכרך מחמם את הלב.
6 שנים וכאילו שניפרדנו רק אתמול .כל שנייה מרגע הגיוס למלחמה , ההודעה על נפילתך, והפרידה ממך מלווים אותנו בתמונות כל כך ברורות כל רגע מחיינו..
אני ממשיכה לחפש אותך בין רוכבי האופניים ממשיכה לעדכן אותך בחדשות מהבית כך לכשתחזור כמו שאומרים חברינו המאמינים לא תצטרך להשלים כל כך הרבה פערים.
במהלך חייך השתדלנו לתת לך אפשרות לבקר במקומות רבים ברחבי הגלובוס .אחד המקומות שלא ביקרת בהם בחייך היא קנדה אז דע לך בן שלי שגם לשם הבאנו אותך וקהילה שלמה שנחשפה לסיפור חייך נוסעת היום ברחבי טורונטו עם הסטיקר שלך-זוכרים אותך גיא- בגאווה ויראת כבוד
לפני שבוע ביקרתי בבאח נחל הלכתי לספר למועמדים לקצונה עליך
ראיתי את המקומות אליהם הגענו אבא ואני עם גיוסך נזכרתי בהכנה שלך לקורס קצינים בסיפורים הנילווים לקורס ההכנה שאף העלו חיוך אצלי ואצל יועץ סיפורים לא פתורים שמחכים לבואך.
**
הו ילד עבר זמן
נסעת לחפש רחוק מכאן
כל מטוס שטס בשמים
כל חיוך כל אופניים כל גיטרה כל שיר כל מבט של אחייך
מזכירים לי אותך
ומזכירים לנו שיש עדיין בשביל מה ובעיקר בשביל מי להמשיך לחיות ולחיות טוב
ואתה גיא היושב במרומים ורואה אותנו ממעל שמור עלינו לווה את אחייך ואת ליקוש איש איש בדרכו תן חיבוק מלא כוח לנמרוד ולנטלי שכל כך אהבת
ואל תשכח לתת מידי פעם סימן
אוהבים

בניית אתרים: